Till innehåll på sidan

Organisation

På Matteusskolan har vi horisontella arbetslag vilket innebär att varje årskurs eller stadie utgör ett eget arbetslag. Arbetslaget leds av en arbetslagsledare.

Matteusskolans arbetslag:

Grundsärskolan – arbetslagsledare Martina Nilsson martina.nilsson@edu.stockholm.se

Förskoleklass - arbetslagsledare Christina Trollsås christina.trollsas@edu.stockholm.se

Årskurs 1:  arbetslagsledare Kerstin Bergman kerstin.bergman@edu.stockholm.se

Årskurs 2: arbetslagsledare Jannika Demirel jannika.demirel@edu.stockholm.se

Årskurs 3 - arbetslagsledare Elin Andersson elin.elisabeth.andersson@edu.stockholm.se

Årskurs 4: arbetslagsledare Lise-Lotte Liljedahl  lise-lotte.liljedahl@edu.stockholm.se

Årskurs 5: arbetslagsledare Peter Arkbåge  peter.arkbage@edu.stockholm.se

Årskurs 6: arbetslagsledare Anna Ulander  anna.ulander@edu.stockholm.se

Årskurs 7: arbetslagsledare Mikael Mårtensson  mikael.martensson@edu.stockholm.se 

Årskurs 8: arbetslagsledare Anna Söderback anna.soderback@edu.stockholm.se

Årskurs 9: arbetslagsledare Inger Strandberg  inger.strandberg@edu.stockholm.se

 

Dela:
Kategorier: